FRANKIE ANIMAL

22. oktoober 2016

Eriti ägeda bändi, Frankie Animal, eriti ägedad mehed räägivad #meeskujudest oma elus.

 

Kõige vingem eesti mees/eeskuju?
JONAS: Kindlasti on neid erinevatel põhjustel mitmeid, aga üks tähtsamaid meeskujusid mulle on minu onu. Tänu temale üldse hakkasingi muusika vastu huvi tundma, kui ta ühel suguvõsa sünnipäeval kitarri kätte võttis. Nägin esimest korda, et mõnda CD pealt kuuldud lugu on võimalik reaalselt ise järgi mängida.

 

JAN: Vingeid kutte on Eestis palju, kedagi otseselt niimoodi välja tuua on väga raske. Ausalt öeldes on terve Eesti muusikaajalugu täis erinevaid artiste, kellest kõigist olen ma teatud määral inspiratsiooni saanud. Kuid muusikani leidsin tee tänu oma isale, kes mulle erinevat muusikat tutvustas ja nakatas mind muusikat kuulama.

 

Kuidas on olla mees bändis, kus n.ö. peategelaseks on naine?
JONAS: Mulle sobib see väga. Mulle ei meeldi eriti tähelepanu keskpunktis olla ja kuna naissolist paratamatult tähelepanu enda peale võtab, on kooslus super.

 

JAN: Väga mõnus, sest Marie ise on muhe. Marie on peategelase rollis eelkõige laval ja meedias. Proovides on tiimis kõik võrdsed ja arvestame üksteise arvamusega.

 

Mida teete, et end veel pikka aega värske, elava ja elutervena hoida?
JONAS: Ma katsun paar-kolm korda nädalas jooksmas käia. See on parim viis oma mõtted tunniks ajaks muust maailmast ära lõigata ja mõistus korraks standby peale lülitada.

 

JAN: Liigun vabas õhus, kas siis rattaga või jala. Üleüldiselt tunnen elust rõõmu ja mõtlen ainult positiivseid mõtteid.

 

Mis teid inspireerib?
JONAS: Värskus. See, kui pärast pikka aega ühes keskkonnas olemist katsetada vahelduseks millegi täiesti erinevaga, olgu selleks siis muusika, koht, inimesed.

 

JAN: Mind inspireerib aeg. Kartus, et aeg jookseb käest ja seepärast ei jõua saavutada varem seatud eesmärke. Ühtlasi on inspireerivaks edukad Eesti bändid, ettevõtted, põnevad inimesed jms.

 

Mis köidab enim bändimehe/muusikainimese elus? Ägedaim seik, mille nimel tasub bändi teha?
JONAS: Üks ägedamaid asju on kindlasti elustiil. Suureks motivatsiooniks oli lühike tuurijupp eelmise aasta kevadel, kui me Frankie Animaliga Saksamaal viiel kontserdil and the Two Dragonsit soojendasime. See oli esimene maik sellest, milline on tuuril oleva bändi argielu ning mul ajas see hamba verele…

 

JAN: Põnev elustiil ja esinemisega kaasnev adrenaliin. Uued tutvused ja erinevad võimalused ürituste ja reiside näol muudavad bänditegemise nauditavaks.

 

Kindlasti oli üks äge seik tuuritamine Hollandis ja Saksamaal, seal saime tuuritamisest esimese kogemuse. Ja muidugi arusaamise, et tuuritamine ei ole ainult lõbu, vaid pigem töö.

 

Üks veel ägedam seik on tulemas, kui tuleb välja meie esimene plaat. Eks siis tuleb neid vingeid olukordi veel juurde.

Lisa kommentaar