PERSOON: JOEL LINDPERE

17. jaanuar 2017

Joel Lindpere on Eesti jalgpallur, kes eelmisel aastal lõpetas aktiivse mängijakarjääri. Mees, kes esindas Eesti koondist 107 korda ning mängis oma karjääri tipul New Yorgis koos maailma tippudega.

Ta on mees, kes tunneb ennast punasel vaibal sama hästi kui jalgpallimurul. Mees, kelle väljaütlemistest võiks kokku panna väikse huumoriõpiku ja kes ei jää hätta kuskil, kuhu ta seiklused teda viivad.

 

 

Kuidas juhtus see, et sattusid just jalgpalli juurde? Miks mitte mõni muu spordiala?

Olin agressiivne poisike ja oli vaja mingi tegevus mulle leida, esimesena läksin korvpalli trenni, siis sealt tulin mitte nii õnnelikuna koju. Arvan, et polnud piisavalt pikkust. Ning peale esimest jalka trenni pole kuni tänaseni soovinud trennist puududa.

 

 

Sul oli muljetavaldav karjäär. Kuid kas jäi ka midagi kripeldama- mõni vale otsus või käitumine, ilma milleta oleksid ehk liikunud veel sammu kõrgemale?

Aus ja otsekohene käitumine on mind aidanud kõvasti ja mingid hetked oleks pidanud veel rohkem ennast kehtestama, et saada kõrgemale. Norras mängides oli võimalus, et saan minna Stoke Citysse laenule Inglismaale, aga treener ei lubanud ning eestlasena olin väga rahul Norraga jne. Võib-olla oleks pidanud pushima rohkem ja nõudma minekut, äkki siis oleks see juhtunud. Kuid on ka olnud hetki, mil ütlen välja tõe ning tean, et teen sellega endale haiget. Aga ei oska jalgpalli asjades end tagasi hoida ja tahan alati maksimumi.

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Eesti mees on üle töötanud. Eesti mees vajab halli argipäeva päikest

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Peale profikarjääri lõppemist, lõppeb mõnes mõttes ka aplaus ja tähelepanu. Kuidas oled toime tulnud sellega? Kas see on sinu jaoks pigem positiivne või negatiivne?

Kuna ma olen väga sotsiaalne ning aktiivne, siis pildis olen ikka, aga võib-olla natuke teises funktsioonis- sport, üritused, tv-saated, pereelu. Varem ju olin aastaid Eestist eemal. Pildist ma ära ei kao ning negatiivne reklaam on ka reklaam.

 

 

Profisporti tehes on emotsionaalseid hetki palju ja motivatsioon kõrgel. Millest ammutad praeguses elus inspiratsiooni ja kust tuleb motivatsioon edasi liikumiseks?

Tahaks kangesti väljakule tagasi ja kui vaatan tagasi parimatele hetkedele, tuleb ikka pisar silma. Aga võtan omale uued eeskutsed ning tahan anda 100 protsenti, et need oleks veel suuremad ja paremad. Aga saan ka keskenduda perele, kes mind terve karjääri saatnud ning see hoiab juba motti iseenesest kõrgel. Ja kui ongi motivatsioon maas, lendan minema ja ammutan energiat päikesest ja ookeanist ning tulen veel tugevamana tagasi!

 

 

Kuidas ennast hetkel vormis hoiad?

Olles väga pikki aastaid režiimil, siis ei pea selle pärast muretsema ning naudin elu. Kuid mängin golfi ja suusatan ja käin ujumas. Hetkel olen Eesti noortekoondisega laagris ja saan natuke jalgpalli taguda. Aga isu jalgpalli järele on ikka suur.

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

 

Mis seisus on sinu meelest Eesti mees?

Eesti mees on üle töötanud. Eesti mees vajab halli argipäeva päikest ja kui seda päikest kodust ei saa, siis tuleb silmad avada ja leida see suurest maailmast.

 

Kuidas mõjutas sinu elu su esimese lapse sünd? Mis muutus su elus seoses isaks saamisega?

Minul tuli välismaale kolimine ja lapse sünd suhteliselt ühel ajal. Aga ma jätkuvalt tegin seda, mida armastasin ja armastan siiani, ainult kohustused muutusid. Hakkas tekkima vastutustundlikkus ja see tuli automaatselt.

 

 

Mis teeb mehest mehe?

Mehest teeb mehe see, et ta oskab olla mingil hetkel mees ja teeb meeste asju kui vaja. Nagu Oja Pets ütles, et lödipükstega pole midagi teha.

 

 

Üks lause või mõte, mis on sind enim inspireerinud.

Mul on tätokas käel “Believe In Destiny” ehk usu saatusesse. Ja mida vanemaks olen saanud, siis leian igast negatiivsest asjast aina rohkem positiivset ning oskan seda esile tuua.

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

Lisa kommentaar