MOVEMBER – KOKKUVÕTE

Jesper Parve6. detsember 2016

Postitatud Meesolen poolt

No nii, november-movember on läbi. Ma olen elus ja veel oi-oi kui elus. Kui iga aasta on see kuu olnud minu jaoks üks suur piin, siis nii põnev pole olnud kaua aega. Kui challenget sai tehtud eesmärgiga muuta igas päevas väike harjumusmuster ja radikaalseid eesmärke polnud, siis vahest ei saanud ise ka aru, et miks  ja kas seda vaja on. Nüüd kogu sellele kuule tagasi vaadates ma saan väga hästi aru, mis muutuse see tõi.

 

Toimus palju “elu esimesi” – elu esimene raamatuesitlus, käisin elus esimest korda pilateses, surf-joogas, selja-kõhu treeningul ning spinningus. Lasin esimest korda üle vaadata oma toitumise, muutsin oma väljanägemist, käisin Ringvaates ja Star FM raadios. Elus esimest korda lasin vereproovi järgi oma täieliku tervise ülevaate teha (sellest tuleb veel eraldi postitus), käisin esimest korda elus psühholoogi ja terapeudi juures. Ja kui paljude uute ägedate inimestega ma sain tuttavaks. Nimekiri tegelikult veel jätkub. 

 

Natuke numbreid ka

– tänu mitte teleka vaatamisele, tekkis mu ellu juurde 2 ööpäeva.  Selle aja jooksul sain ära teha nii palju asju, mis seisid mu to-do listis väga pikka aega. Telekas jääbki muide nurka seisma.

 

– Kuna käisin jala enamuse ajast, hoidsin kokku vähemalt 60 € bensu ja parkimise pealt. Lisaks sama palju veini ja muu alkoholi pealt, kuna vähendasin tarbimist märgatavalt. Kokku siis u. 120 € lisaraha sellesse kuusse.

 

– Ja kaalunumbrid. 3,4 kilo on kadunud kuskile. Ma ei teinud mingeid hullumeelseid dieete, ei treeninud ennast segaseks ja vahest oli ikka väike vein ja saunaõlu lubatud. Muutsin natukene oma elustiili ning toitumist ja tulemus on numbrites näha. Olen väga rahul.

 

 

 

Energiat on rohkem, aju on teravam ja mõnus on olla. Ühe korra muidugi sai maha peetud päris korralik pidu, pärast mu raamatuesitlust, aga no see käib asja juurde.

 

Aga mis kõige tähtsam – mis saab edasi?

Ma tunnen ennast praegu nii hästi, et kindlasti jätkan samas stiilis. Muidugi mitte iga päev midagi väljaspool mu mugavustsooni tehes, kuid siiski ennast iga päev motiveerides. Sest olen nüüd aru saanud kui krdi hea tunne see on, kui saad midagi tehtud ja liigud elus edasi.

 

Suured tänud kõigile, kes minuga challengit kaasa tegid või sellele kaasa elasid. Movembri eesmärk on meeste tervisele tähelepanu juhtida. Mõtle oma tervisele, kui sul on mingeid küsimusi, muresid, kommentaare, kirjuta julgelt jesper@meesolen.ee. Kui tunned, et vahest hakkavad lained jälle pea kohal kokku lööma, siis muuda mõni argipäeva rutiin, ära sea endale äärmuslike muutusi eesmärgiks. Mitte nüüd muidugi kolm päeva järjest uute teadmiste hankimist õlle- ja veinimaailmast, vaid võta ikka mõistusega asja. Sa oled ju ikkagi MEES.

Lisa kommentaar