MITTE AINULT MEESTE TERVISE KONVERENTS

Korp! Sakala28. detsember 2016

Postitatud Meesolen poolt

Kas mees on mehhaaniline masin? Kuidas olla iseenda psühholoog? Mida jälgida liikumisel ja toitumisel, et püsida terve, tugev ja viljakas? Nendele küsimustele otsis vastuseid korp! Sakala meeste tervise konverents.

 

3. detsembril toimus Tallinnas korp! Sakala eestvedamisel konverents, kus uuriti iseenda vaimse tervise edendamist, tervisliku toitumist ja liikumist, mehi kimbutavaid tervisehädasid ja abinõusid neist hoidumiseks.

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Anna-Kaisa Oidermaa
Kliiniline psühholoog, MTÜ Peaasjad (peaasi.ee)
“Ole enda vaimse tervise ekspert number üks!”

 

Anna-Kaisa juhatusel arutasid kohale tulnud mehed selle üle, mis on nende meelest vaine tervis, kuidas seda hoida ning mida igaüks igapäevaselt enda vaimse tervise eest hoolitseb. Mõtlemapanevaks küsimuseks jättis Anna-Kaisa osalejad juurdlema kahe küsimuse üle – mida oleks tahtnud kuulda enda isalt vaimse tervise kohta? Mida sooviksid enda pojale öelda vaimse hoidmise kohta?

 

 

 

Kristjan Port
Spordibioloog, EAD, TLÜ
“Milleks on hea omada lihaseid?”

Kristjan arutles põhjalikult meie eluviisi arengu ja selle mõju üle kehalisele tervisele. Kui palju kasutame enda lihaseid ning miks oleks soovitatav nii meestel kui ka naistel arendada enda lihaseid.

 

 

 

Kristel Ehala-Aleksejev
Sisehaiguste arst, toitumisnõustaja, TÜ Kliinikum
“Armastus käib kõhu kaudu”

 

Erinevalt pealkirjast tekkivast eelarvamusest ei rääkinud Kristel ainult sellest, kui oluline on süüa viis peotäit puu- ja juurvilja päevas. Peamine fookus oli meeste ühe kõige laastavamal terviseprobleemil – rasvumisel. Millised on selle mõjud tervisele lühikeses ja pikas plaanis, kuidas mõjutab viljakust, võimekust ja vaimset tasakaalu. Ka hormoonid ning harmoonilise elu saladus kaaslasega olid teemaks.

 

 

 

Olev Poolamets
Androloog-uroloog, TÜ Kliinikum
“Mees ei ole mehaaniline masin”

 

Ettekanne mehest ja tema erinevatest rollidest, millised on mehe vastutusalad, kuidas ennast terve ja tasakaalukana hoida. Olev põimis lõbusal meelel enda ettekandesse ka teadmisi tiibeti meditsiinitarkusest ning arutles, millal ja milline tarkusesüsteem tarvilikuks osutub.

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Korp! Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mille ühtedeks peapõhimõteteks on eneseharimine ning kehakarastus ja tervisehoid. Koondades Eesti rahvusest või päritoluga mitmesuguse taustaga mehi, austab korp! Sakala oma tegevusega Eesti traditsioone, aitab kaasa suveräänsuse püsimisele ning demokraatiaideede realiseerumisele. Korp! Sakala eesmärgiks on arendada oma liikmeid vaimselt, kultuuriliselt, füüsiliselt, kasvatada neis distsipliinitunnet ja suhtlemisoskust, tugevdada akadeemilist ühtekuuluvustunnet ja toetada oma liikmeid moraalselt ja aineliselt.

 

Korp! Sakala konverents “mitte ainult Meeste tervise konverents”

Lisa kommentaar