- Meesolen - https://meesolen.ee -

JESPER PARVE: PALUN VÕTA SIIS POEST PIIMA, LEIBA JA VEINI KAH IKKA!!!

Mulle on alati meeldinud inimesi kõrvalt jälgida ja teen seda ka täna. Kuna auto läks nädala alguses töökotta, liigun täna õhtul kesklinnast kodu poole trolliga, mis muide on väga cool. Istun ja vaatan niisama inimesi.

 

Kuid pilt on täna kuidagi häiriv. On see sellest, et käes on südatalv või oli kõigil inimesel siin trollis lihtsalt väga sitt päev, aga neid inimesi vaadates tuleb hirm peale. Kõik on nii kurvad, väsinud ja mustad. Kas see ongi nüüd see Eesti inimene? Eriti õnnetud tunduvad just naised. Järsku haarab minust eespool istuv 40-ndates kena, kuid kurbade silmadega naisterahvas oma käekotist lapiku viinapudeli ja võtab sealt tubli lonksu. Midagi peale ei joo, vaatab vaid õnnetult edasi aknast välja.

 

Tundub, et viimasel ajal muust ei räägitagi kui sellest, kui palju Eesti mees ikka joob ja miks ta joob ning kuidas see mehi hävitab. Suurest hirmust on pooled alkoholisõpradest Eesti avaliku elu tegelased ka purukaineks hakanud ning jooksevad maratone ja triatlone. Ei tea, kui kasulik see nüüd tervisele on, aga vähemalt ei jää teatrietendused ära, kuna pole nii palju äkilisi peaosatäitja haigestumisi.

 

Aga kuidas on Eesti naiste napsulembusega, see on siiamaani justkui tabuteema olnud. Ütlen ausalt, et vähemalt mulle tundub, et mitte ainult Eesti mees, vaid kogu Eesti joob. Leidsin küsitluse tulemused, kus mainitakse, et Eesti naistest 15% või alla selle joob end korra kuus purju. Reaalsus on see, et võib-olla 15% ei joo ennast purju. Ma usun, et tegelikkuses rändab vähemalt 30% veinipudeleist, mis poes meeste poolt korvi laotakse, koju naise kätte. Kuidas üldse mõõdetakse, kes ja kui palju joob? OK, mingid kogused arvutatakse üleüldiselt välja, aga kas on ka täpsemat ja ausamat statistikat? Kui mu postitust loeb keegi, kes täpselt teab, kuidas seda saaks uurida (nii naiste kui meeste seas), siis võiks mulle kirjutada.

 

 

 

Kui neid uuringuid paberil teha ning paluda nii meestel kui naistel alkoholiteemalistele küsimustele ausalt vastata, siis vaevalt julgeb enamik oma numbreid välja öelda. Kas naine julgeb kirjutada, et viimasel peol läks pool pudelit šampust, pool pudelit veini ja 6 hot shotti? Vist oli tekiila ka vahepeal, aga kes seda enam mäletab. Neid küsitluste vastuseid võib arvatavasti võtta samas stiilis nagu vastuseid küsimusele, palju sul on sekspartnereid olnud? Kui uurid mehelt, palju tal on partnereid olnud, siis võid ta vastuse vabalt kahega jagada ja õige number on käes. Naiste puhul võid vastuse kahega korrutada, siis on õige number käes. Ma ei tea, kas mehed alkoholiküsimustikus juurde panevad, aga olen kindel, et naised küll maha võtavad. Kas just poole, aga midagi ikka. Lihtsalt minge vaadake kas või ööklubide või lounge’ide letiäärseid.  Kui enne oli ikka nii, et naised veetsid enamiku ajast tantsuplatsil ja mehed leti ääres, siis on nüüd on millegipärast kõik letiäärsed naisi täis. Ja kui te veel näeksite neid shottide ridasid. Või minge vaadake pühapäeva õhtupoolikul Telliskivi söögikohtadesse. Enamikes laudades sumisevad veini või õlle saatel naised.

 

Huvitav jah, et seal, kus mängus alkohol, on alati mees see, lolliks ja süüdi jääb. Keegi ei usu, et naised on purjus peaga sama rumalad, teevad lollusi ja muutuvad beebideks samamoodi nagu mehed. Kui naine peol purjus peaga oma parima sõbranna mehega flirdib, aga mees ta õhtu lõpetuseks konkreetselt pikalt saadab, siis järgmine päev minnakse ikka sõbranna juurde jutuga, et su mees on joodik, tahtis mind ja tegi imelikke ettepanekuid. Eesti mees on harjunud sellega, et peale seda, kui ta oma sõpradega väljas käib, on naine kuri ja nagunii jama majas. Nii on ta nõus kõigega ja arvatavasti palubki vabandust. Tegelikult oli hoopis sõbranna see, kes piirid kaotas.

 

 

 

Ja kui ollakse alkoholiga üle piiri läinud, peab mees naise puhul öö läbi ta juukseid poti kohal hoidma, kuni vaeseke oksendab. Vastupidiselt muidugi mehele, kes jäetakse täis peaga külma koridori magama nagu kodutu kass – ehk põrsas õpib sellest midagi! Ja kui naine on oma joomistega üle piiri läinud, siis on tal alati kuidagi suurem õigus ka järgmisel päeval pohmelli pidada. Ma tean mehi, kes pärast peol käimist alati oma naised hommikul kohe šoppama viivad, et saaks ise samal ajal kaubanduskeskuse peldikus rahulikult oksendada. Sest nii paha on olla, aga kodus ei või välja näidata, et sai natuke palju joodud, muidu naine saab jube kurjaks. Aga kui naisel on pohmakas, on mehel täis tööpäev, et vaest põdejat turgutada ja mitte kurja silma alla sattuda.

 

Nii et räägime nii, nagu asjad on. Ootan juba suure huviga, kes Eesti naiskuulsustest tuleb lagedale oma looga, et ta enam alkoholi ei joo ja hakkab treenima naiste fitnesskuningannaks saamiseks. Anu Saagim, siin on väljakutse sulle!!!